Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności     AKCEPTUJĘ

Chłopi 

O FILMIE

Avatar

Science-Fiction | Od 13 lat | 181 min. | 2D, 3D | napisy, dubbing

Avatar, legendarny już film Jamesa Camerona z 2009 roku zrealizowany z wielkim rozmachem porównywalnym do Titanica. Szacowany budżet na poziomie 237 milionów dolarów dał mu trzecie miejsce pod tym względem w historii kina. W styczniu 2010 roku osiągnął wpływy przekraczające 1 miliard dolarów, co wysunęło go na 1 miejsce w świecie. Avatar opowiada historię sparaliżowanego byłego komandosa, który dostaje szansę odzyskania zdrowego ciała. Musi jednak wziąć udział w specjalnym programie militarnym o nazwie Avatar. W rolach głównych między innymi Sam Worthington, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez. Ludzkość odkrywa planetę o nazwie "Pandora". Nowy świat, zamieszkały przez humanoidalną rasę zwaną Na'vi, kryje wiele skarbów i surowców, które dla człowieka mają nieocenioną wartość. Ale tak jak puszka, od której planeta wzięła swoją nazwę, "Pandora" niesie ze sobą ryzyko nieszczęścia dla tych, którzy się z nią zetkną. Zbadanie nowej cywilizacji zostaje powierzone byłemu żołnierzowi marines, Jake'owi. Wysłany wbrew swojej woli weteran znajdzie się w trudnej sytuacji, gdy przyjdzie mu się zmierzyć z tajemnicami planety i będzie musiał walczyć o przetrwanie.

Produkcja
USA
Rok produkcji
2009
Reżyseria
James Cameron
Scenariusz
James Cameron
Obsada
Sam Worthington jako Jake Sully, Sigourney Weaver jako Dr Grace Augustine, Michelle Rodriguez jako Trudy Chacon, Zoe Saldana jako Neytiri, Giovanni Ribisi jako Selfridge, Joel Moore jako Norm Spellman

ZOBACZ RÓWNIEŻ