Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności     AKCEPTUJĘ

Istoty fantastyczne 

O FILMIE

Ralph Kaminski - KORA - Koncert

Koncert | Od b.o. lat | ok. 70 min. | | PL

Ralph Kaminski - KORA

Ralph Kaminski na płycie „KORA” (2021) sięgnął po ponadczasową twórczość Kory i grupy Maanam. Na krążku znajdziemy zarówno wielkie przeboje, jak choćby „Wyjątkowo zimny maj” czy „Po prostu bądź”, jak i piosenki mniej znane. Utwory zyskały nie tylko nowe aranżacje, ale także dzięki swoistej dekonstrukcji dokonanej przez artystę, udało się z nich wydobyć nowe tropy i znaczenia. Zdecydowanie nie jest to typowy cover album.

Główną inspiracją powstania albumu był koncert-spektakl „KORA”, który Ralph zaprezentował na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w 2021 r. we Wrocławiu. Płyta została nagrodzona statuetką Fryderyk w 2022 roku, w kategorii Piosenka Poetycka i Literacka, a sam Ralph otrzymał statuetkę jako Artysta Roku.

W pracy nad aranżacjami utworów oraz podczas nagrań w studiu, towarzyszyli Ralphowi znakomici muzycy: Bartek Wąsik – fortepian, wokale, Michał Pepol – wiolonczela, wokale, Wawrzyniec Topa – bas, skrzypce, wokale, Paweł Izdebski – gitara, wokale, Wiktoria Bialic – perkusja, wokale.

Produkcja
Polska
Rok produkcji
2023
Reżyseria
Ralph Kaminski
Scenariusz
Ralph Kaminski wraz z zespołem
Obsada
Ralph Kaminski oraz wspaniały, pięcioosobowy zespół: Bartłomiej Wąsik – fortepian, Michał Pepol – wiolonczela, Paweł Izdebski – gitary, Wawrzyniec Topa – bas, skrzypce, oraz Wiktoria Bialic – perkusja. Muzycy wspierają go również wokalami, w chórkach niektórych utworów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ