Filmy tworzące cykl „Filmowe podróże” pokazują życie rówieśników zamieszkujących różne szerokości geograficzne i uświadamiają uczniom, że mimo odmiennych tradycji i zwyczajów łączą ich te same marzenia oraz potrzeby – zabawy, przyjaźni, miłości i bezpieczeństwa.
Obejrzenie proponowanych filmów może stać się świetnym pretekstem do realizacji działań wychowawczych i kształtowania postaw oraz realizacji podstawy programowej. Odmienność kulturowa to znakomity punkt wyjścia do rozmów o szacunku, akceptacji i odmienności narodowej, kulturowej czy religijnej. Pomoże zrozumieć i dostrzec piękno innych państw, a w perspektywie uwrażliwić na potrzeby i wartości swoje i innych. Jednocześnie cykl pokazuje, że nie tylko realne podróże dają nam możliwości poznawcze – film również tworzy przestrzeń, w której można obserwować świat za pomocą wielu środków obrazu, światła czy muzyki.
Dzięki cyklowi „Filmowe podróże” uczeń :
Nie da się wykształcić kompetentnego młodego odbiorcy kultury bez ukazania mu najnowszych dzieł światowej kinematografii, które zainspirują go do rozmyślań nad rzeczywistością oraz sprawią, że zidentyfikuje dotyczące go problemy okresu dorastania, np. bunt przeciwko autorytetom, jako nieodłączny naturalny element procesów o charakterze społeczno-kulturowym.
Żyjemy w czasach sztuki heterogenicznej, rozproszonej, w epoce licznych twórców – nie sposób na własną rękę wyśledzić filmy dla dzieci i młodzieży, które są najbardziej warte obejrzenia i poddania wspólnej refleksji. Cykl „Kino współczesne” idealnie wpisuje się w to zapotrzebowanie. Starannie dobrane nagradzane produkcje stanowią sublimację marzeń i lęków, które towarzyszą dojrzewaniu i pozwalają skonstruować swoistą mapę współczesności prezentującą palące problemy XXI wieku. Uczniowie biorący udział w projekcie mogą znaleźć odpowiedź m.in. na takie pytania, jak: czy chcę i potrafię skonfrontować moje prawdziwe ja z tym, co inne i obce, czy empatia jest indywidualną zaletą, czy wartością społeczną, jak konstruować relacje w społeczeństwie wielokulturowym.
Dzięki cyklowi „Kin o współczesne” uczeń:
Cykl „Świat wartości” prezentuje zestaw siedmiu filmów. Obrazy, różnorodne zarówno pod względem tematycznym, jak i formalnym, łączy uniwersalny przekaz oraz skupienie na realnych problemach współczesności, zwłaszcza tych, które dotyczą młodych ludzi, takich jak kryzys rodziny, starzenie się społeczeństwa, dyskryminacja ze względu na płeć czy poglądy. Dzięki konfrontacji z sytuacją ekranowych bohaterów uczniowie mają szansę stać się prawdziwymi obywatelami świata, odnaleźć się w niełatwej rzeczywistości.
„Świat wartości” to atrakcyjna propozycja dla siódmo i ósmoklasistów, która pozwala uczniom uświadomić sobie, że niezależnie od długości i szerokości geograficznej wszyscy potrzebujemy tego samego: akceptacji, miłości, umiejętności radzenia sobie z samotnością i cierpieniem. Wybrane filmy można wykorzystać w korelacji z takimi przedmiotami jak: język polski, wiedza o społeczeństwie, historia, muzyka czy wychowanie do życia w rodzinie, a także podczas godzin wychowawczych.
Dzięki cyklowi „Świat wartości” uczeń:
Filmy prezentowane w cyklu „Wielokulturowość w filmie” przeznaczone są dla uczniów, którzy interesują się różnymi aspektami istnienia we współczesnym świecie. Mogą być punktem wyjścia do rozmów o swojskości i obcości w kulturze, o budowaniu wspólnoty i akceptowaniu odmienności etnicznej czy kulturowej, o asymilacji i poszanowaniu prawa do poszukiwania miejsca do godnego życia.
Cykl uatrakcyjni realizację treści programowych na zajęciach przedmiotowych z wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego czy historii. Także tematyka lekcji wychowawczych obejmuje omawianie bieżących tematów, reagowanie na to, co dzieje się w mediach, zwracanie uwagi na poglądy i zachowania ksenofobiczne, kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji dla wszelkiego rodzaju odmienności, często mających podłoże narodowo-etniczne czy religijne. Uczniowie, żyjący w świecie otwartych granic i rynku pracy, powinni rozumieć, że oni kiedyś będą mogli wybrać swoje miejsce, a inni (reprezentujący różne kultury i wyznania) też mają prawo żyć i funkcjonować w kraju, który nie jest ich krajem urodzenia.
Zestawione w tym cyklu filmy pokazują, w jaki sposób religia i kultura kształtują życie mieszkańców różnych kontynentów; jak te aspekty wpływały i wpływają na relacje międzyludzkie; jak bardzo różnorodny jest świat, w którym żyjemy.
Dzięki cyklowi „Wielokulturowość w filmie” uczeń:
Tytuły filmów oraz daty i godziny seansów znajdą Państwo w zakładce "Terminarz".
Istnieje możliwość dołączenie do programu NHEF.
W tym celu prosimy o kontakt z Panią Katarzyną Księżopolską.
Opiekunowie uczestniczą w spotkaniach nieodpłatnie.
O udziale w programie decyduje kolejność zgłoszeń oraz dostępność miejsc.
e-mail: ania@muzakino.pl, tel.: 503 319 618
Dostępność i rezerwacja: tel.: 503 319 618
Przedszkola, szkoły oraz wszystkie grupy zorganizowane zapraszamy do udziału w projekcjach filmów i bajek z bieżącego repertuaru.
Seanse odbywają się w godzinach przedpołudniowych (9:00 i 11:30).
Cena biletu grupowego (filmy) – 17 zł/os. (2D), 19 zł/os. (3D), opiekunowie grup - gratis.
Cena biletu grupowego (spektakle) – 24 zł/os., opiekunowie grup - gratis.
Kontakt: Anna Cabaj, tel.: 503 319 618, e-mail: ania@muzakino.pl
Kino zastrzega sobie prawo do odwołania bądź zmiany terminu seansu, jeśli nie zbierze się minimalna, 100-osobowa liczba widzów. Kino o tym fakcie poinformuje z tygodniowym wyprzedzeniem.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych podjęciem szeroko pojętej współpracy z Kinem Muza. Pomożemy w realizacji spotkań biznesowych, wydarzeń, akcji promocyjnych oraz innych ciekawych projektów.
Zapraszamy wszystkie szkoły, przedszkola, uczniów, rodziców oraz nauczycieli do udziału w projekcjach filmów dla grup zorganizowanych. Z ogromną przyjemnością postaramy sie zrealizować wszelkie pomysły na spędzenie czasu w kinie.
Zapraszamy wszystkie firmy zainteresowane współpracą reklamową z Kinem Muza. Zapewniamy elastyczne warunki oraz indywidualne podejście do każdego partnera.